Johnnie Walker 12yo Black Label

Johnnie Walker 12yo Black Label
Producent Brak producenta
Kod Produktu: DA067
Dostępność: Pod dostatkiem
Cena: 109.00 zł
Cena Netto: 88.62 zł
Ilość:     - LUB -   Dodaj do Listy Życzeń
Dodaj do Porównania

Jest to jedna z najbardziej znanych marek Szkockich whisky typu blended, w Polsce żartobliwie zwaną Jaś Wędrowniczek. Historia tego trunku rozpoczęła się w 1890 roku za sprawa młodego, bo 15 letniego Johnniego Walkera, który po stracie ojca i pozostawionym po nim spadku, postanowił rozpocząć działalność kupiecką. Najpierw zaczynał od tworzenia niespotykanych mieszanek… herbat, dopiero później rozpoczął produkcję Bendów. Tak z czasem stała się to marka, przekazywana z pokolenia na pokolenie, z syna na syna. Kolejno Aleksandra Walkera i Johna Pattwersona.

Do dzisiejszych czasów ta pilnowana i o wspaniałej tradycji whisky, dorobiła się sporego arsenału swoich produktów, począwszy od zwykłego blenda, do tych najlepszych z górnej półki, pieczołowicie dobieranych i starszych whisky.

Extra Special Old Highland to początkowa nazwa whisky Johnnie Walker Black Label, a w 1909 roku została ona dopiero zmieniona na ówczesną.

Dany trunek składa się z ponad 40 pojedynczych gatunków whisky, z których najmłodsza dojrzewała przynajmniej 12 lat w dębowej beczce.
Smak jest zdecydowanie charakterystyczny dla danego produktu, raczej do niczego nie da się go porównać, jest lekko słodkawa w połączeniu z dymnymi nutami, oddaje nam swój naprawdę indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Kraj / Pojemnosc / Zawartosc alkoholu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 40%
Wino
Leżakowanie 12 lat w dębowej beczce
Whisky
Destylarnia John Walker & Sons
Informacje o produkcji Sama whisky składa się z ponad 40 pojedyńczych gatunków

Napisz opinie

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej:Oparte na OpenCart
sklep Scottishhouse.pl © 2020